Jak správně umýt okna?

16.05.2016

Přišlo jaro a hezké počasí. Snažíte se pěkně umýt okna, ale pořád se vám to nedaří? Máme pro vás několik rad!
Jak správně umýt okna?

Zaručené rady a správný postup pro mytí oken

Jaro je pro mytí oken ideální – teplota se nepohybuje pod nulou, kdy je mytí oken neefektivní, protože přípravek určený k mytí oken není v takto nízkých teplotách účinný.

Proč právě jaro?

Nejúčinnější je umývat okna od cca 5 stupňů celsia výše. Zároveň není venku horko, ve kterém se čisticí prostředky na okna pro změnu rychle odpařují, a mytí oken je tedy také neefektivní. Jaro je na mytí oken ideální také proto, že svítí sluníčko, které nám dokáže hezky ukázat případné nedokonalosti ve formě čmouh.

 

Ideální přípravek na mytí oken obsahuje podle Ivety Čekanové, odborníka na úklid a hlavní školitelky dam na úklid z LidskáSíla.cz alkohol nebo čpavek. Přípravky z čpavku sice zrovna hezky nevoní, ale mají i odmašťující účinek.

Při mytí oken začínejte vždy rámy

„Rámy umyjte teplou vodou a přípravkem. Pro usnadnění doporučuji přípravek na okna nastříkat přímo na vlhký hadřík a rámy řádně umýt, nakonec rámy očistěte čistou vodou,“ radí Iveta Čekanová z LidskáSíla.cz. Nezapomeňte na vrchní stranu rámů a také na prostor mezi okny.

Na mytí oken je ideální rozmývák na okna a stěrka

Okna jsou po zimě velmi znečištěná, proto se nebojte rozmývák namočit, lehce vyždímat, nastříkat si prostředek na okna přímo na něj a pořádně rozmydlit po okenních tabulích.

Nakonec pracujte se stěrkou

Tahy stěrkou dělejte vždy vodorovně v jednom směru. Pravákům se nejlépe pracuje zleva doprava. Jednotlivé tahy stěrkou lehce překrývejte, vyhnete se tak mokrým linkám mezi jednotlivými tahy stěrkou. „Dávejte pozor, aby Vám voda od stěrky nestékala přes okenní rámy na parapet a dále – například na omítku,“ upozorňuje Iveta Čekanová z LidskáSíla.cz.

Stále to není ono? Použijte mikrovlákno

Pokud mají okenní tabule i přes precizní tahy stěrkou čmouhy, použijte mikrovláknový hadřík na doleštění oken. A pak už se jen kochejte výhledem na probouzející se přírodu.

Tipy pro domácí úklid

Pokud se chystáte uklízet u sebe doma, doporučujeme vám používat kvalitní úklidové a mycí prostředky. Doporučujeme například užitečnou dvoufunkční dezinfekci 2v1, která myje a dezinfikuje. Po úklidu také nezapomeňte na ošetření rukou, například kosmetickými přípravky s ALOE VERA.

Co k úklidu potřebujeme?

Přejeme vám úklid bez nervů a pohodový den!

Tým společnosti KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o.

Kontakty: Google+ nebo email: krasny@szo.cz